Komu zlecić pozycjonowanie?

thumbnail

Agencja bądź freelancer

Właściciele firm mają dosyć duży problem. Nie mają zielonego pojęcia komu zlecić pozycjonowanie w Poznaniu? Mają dylematy czy zaufać dużej firmie, a może jednej wybranej osobie? Tak naprawdę to na to pytanie nie mamy prostej odpowiedzi. Warto się przyjrzeć nieco bliżej każdej z opcji. Po przeanalizowaniu swojego zestawienia na pewno podejmiemy skuteczną decyzję.

Mówiąc o agencji mamy na myśli naprawdę spore firmy, które zajmują się marketingiem internetowym. Bardzo często zdarza się, że małe jednoosobowe firmy prezentują siebie jako agencję, ale w opisie znajdziemy samych freelancerów. Na pewno współpraca z agencją ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim dysponuje sporym zapleczem technicznym. Duże agencje cały czas inwestują w nowe treści, jak i także w nowe domeny. Jest to przydatne przy tematach, które jednak wymagają dosyć mocnego linkowania. Co więcej agencje dysponują sporym zapleczem ludzkich. Mamy na myśli zarówno o programistach, jak i także o marketingowcach. Zdarza się, że klient ma spory problem ze swoją stroną, a poza pozycjonowaniem potrzebuje wzmocnić ruch, a tym samym dodać reklamy FB czy też Adwords. W dużych agencjach spotkamy się ze wyspecjalizowanymi działami. Dzięki temu jeśli klient potrzebował będzie obsługi kompleksowej, to dostanie ją dosłownie w jednym miejscu.

Agencja ma także siedzibę. Jako klienci możemy umówić się na spotkanie bezpośrednie, aby przedyskutować wszelkie działania oraz plany. Agencje posiadają także struktury. Jest to pomocne, ponieważ jeśli mamy problem z jakością obsługi czy też płatnościami, to możemy zadzwonić do prezesa czy też do kierownika i zgłosić problem nieco wyżej.

A jak kształtują się zalety współpracy z freelancerami? Na pewno mają więcej czasu dla klientów. Nie mają na głowie sześćdziesięciu serwisów. Możemy jako klienci oczekiwać, że nawet jak coś nie będzie dobrze szło, to temat będzie odpowiednio sprawdzony. Freelancer zaproponuje nam także nieszablonowe działania. Dobry freelancer czy też mała agencja skupią się na tym, aby móc pozyskać linki z przeróżnych źródeł. Wybór należy do nas.

w górę